Decydujące starcie na Krakusa. W sobotę Concordia zagra z Wartą o utrzymanie [ZAPOWIEDŹ]

    2023-05-26

    To może być dla Concordii kluczowy mecz w walce o utrzymanie w III lidze. Już w sobotę (27 maja) Słoniki podejmować będą u siebie bezpośredniego rywala Wartę Sieradz, nad którym mają dwa punkty przewagi w tabeli. Obie drużyny póki co są na bezpiecznych pozycjach tuż nad strefą spadkową, ale wciąż muszą punktować, aby się do niej nie przesunąć. Jeśli pomarańczowo-czarni wygrają ten pojedynek, zrobią wielki krok ku pozostaniu na tym poziomie rozgrywkowym. Dlatego bardzo liczą na wsparcie swoich kibiców z trybun stadionu przy ul. Krakusa, na którym wiosną Concordia wygrała wszystkie 5 spotkań. Tego meczu nie można przegapić! Początek sobotniej potyczki o godz. 16. Wstęp wolny.

    Warta Sieradz to beniaminek rozgrywek, który podobnie jak Concordia w tym sezonie walczy o zachowanie swojego bytu w III lidze. Aktualnie zespół prowadzony przez trenera Przemysława Cecherza (zastąpił w trakcie tej rundy Marcina Węglewskiego) plasuje się na 15 miejscu w tabeli, czyli pierwszym nad „kreską”. Sieradzanie mają 29 punktów, a więc tyle samo co znajdujący się tuż pod nimi Sokół Ostróda. Nasz najbliższy rywal w 30 kolejkach zanotował 7 zwycięstw, 8 remisów i 15 porażek oraz zdobył 35 goli i stracił ich 49. Liczby Warty i Concordii w tym sezonie prezentują się niemal identycznie i już to zapowiada w sobotę wyrównane i emocjonujące widowisko.

    Najskuteczniejszym graczem sieradzkiego zespołu jest 23-letni napastnik Bartłomiej Kręcichwost, który w 26 meczach zdobył 8 goli, z czego aż 7 w rundzie wiosennej. Drugi w tej klasyfikacji jest 28-letni obrońca Seweryn Michalski, który rozegrał 23 mecze i 5 razy zapisał się na listę strzelców.

    W rundzie wiosennej forma Warty jest bardzo chwiejna. Drużyna ta zalicza zarówno serie porażek, jak i wygranych meczy. W trzech ostatnich meczach nie przegrała (wygrana na wyjeździe z Błonianką 2:0, remis w Białobrzegach 1:1 oraz środowa wygrana u siebie z Olimpią Zambrów 1:0 po rzucie karnym). Właśnie ta ostatnia wygrana pozwoliła sieradzanom przeskoczyć w tabeli Sokół i opuścić czerwoną strefę.

    Concordia z kolei po dwóch z rzędu wygranych awansowała na 13 pozycję w tabeli, ale nad Sokołem Ostróda ma tylko 2 oczka przewagi. Oznacza to, że w sobotnim meczu musi koniecznie wygrać, aby oddalić się od rywali i dać sobie głęboki oddech przed ostatnimi spotkaniami. Elblążanie wiosną czują się na swoim stadionie wyśmienicie. Przy ogromnym wsparciu swoich kibiców, zanotowali przy Krakusa komplet zwycięstw i tę niesamowitą passę zamierzają kontynuować także w sobotę.

    W jesiennym starciu Concordii z Wartą, w Sieradzu padł remis 0:0 (jego skrót zamieszczamy pod zapowiedzią). Był to do tej pory jedyny w historii mecz obu tych zespołów w rozgrywkach ligowych.

    Początek meczu Concordia – Warta w sobotę, 27 maja o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Krakusa. Wstęp dla wszystkich jest wolny. Na kibiców, którzy pojawią się na meczu czekać będzie już tradycyjnie grill, klubowa maskotka – słoń Concuś oraz konkurs z nagrodami. Tego meczu elbląski kibic nie może przegapić.

    Zawody jako sędzia główny poprowadzi Łukasz Karski ze Słupska, a na liniach asystować będą mu Andrzej Szerszeń i Kryspin Kosiedowski.

     

    ForBet IV liga (2024/25)

    1 MKS Start Nidzica 21 51
    2 MLKS Znicz Biała Piska 21 49
    3 MMKS Concordia Elbląg 21 39
    4 Rominta Gołdap 20 37
    5 Granica Kętrzyn 21 37
    6 BKS Tęcza Biskupiec 21 34
    7 OKS Sokół Ostróda 21 32
    8 GKS Mamry Giżycko 21 32
    9 MKS Mrągowia Mrągowo 21 30
    10 DKS Dobre Miasto 21 28
    11 Pisa Primavera Barczewo 21 24
    12 ZKS Olimpia II Elbląg 21 22
    13 Mazur Ełk 21 22
    14 MKS Olimpia Olsztynek 21 12
    15 Stomil II Olsztyn SA 21 10
    16 Jeziorak Iława 20 9

     

    1 miejsce - awans do III ligi

    2 miejsce - baraże o awans

    14-15 miejsce - baraże o utrzymanie

    16 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej

    OSTATNI MECZ

    ForBet IV liga

    Mamry Giżycko

    3:1

    Concordia Elbląg

    Matuć 2'

    Wiszniewski 7'

    Romanowski 30'

    -

    Wieliczko 56'

    Kolejny mecz

    Stomil Olsztyn (Agrykola)

    1/4 Bank Spółdzielczy w Szczytnie

    Wojewódzki Puchar Polski

    23.04.2025 17:00

    Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg
    ul.Krakusa 25; 82-300 Elbląg,  tel. / fax 55 235 40 99
    e-mail: a.concordia@wp.pl

    Biuro klubu otwarte
    wt. 14-17, czw. 14-17
    dyżury prezesa klubu: śr. 16:30-17:00

    NIP 578-295-17-51, Regon 280053410, KRS nr 0000278728
    PKO BP o/Elbląg nr 81 1020 1752 0000 0602 0100 6428

    do góry strony