
W sobotnim meczu w Radomiu, w barwach Concordii zadebiutował nowy zawodnik. To 25-letni Japończyk Yudai Miyamoto, który może występować zarówno w ataku, jak i na skrzydle. Dla gracza z Kraju Kwitnącej Wiśni, Concordia jest czwartym klubem w naszym kraju. W poprzednim sezonie Yudai występował w ligowym rywalu Słoników – Błoniance Błonie, dla której w 18 meczach strzelił 8 goli i zaliczył 7 asyst.
Jednym z największych mankamentów Concordii w tym sezonie jest niska skuteczność pod bramką rywala. Zarząd klubu od dłuższego czasu rozglądał się za napastnikiem, który wzmocni siłę rażenia elbląskiej ofensywy. Stąd decyzja o zatrudnieniu gracza z Japonii, którego liczby z poprzedniego sezonu mogą robić wrażenie.
Yudai Miyamoto urodził się 10 marca 1997 roku. Oprócz gry w japońskich zespołach, ma za sobą także pobyt na Litwie oraz na Malcie. Do Polski trafił wiosną 2019 roku. Jego pierwszym klubem w naszym kraju było KTS Weszło Warszawa, z którego w rundzie wiosennej 2020/2021 trafił do trzecioligowej Broni Radom, w której rozegrał 10 meczów. Po zakończonym sezonie pozostawał bez klubu, by pod koniec września 2021 roku związać się z Błonianką Błonie. Łącznie w zespole z Błonia zagrał w 18 meczach, strzelając 8 goli (drugi wynik w drużynie) i notując 7 asyst. W momencie, gdy Yudai w 10 kolejce zasilił Błoniankę, zespół ten zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Ostatecznie sezon 2021/2022 klub z Mazowsza zakończył na wysokim 5 miejscu. Latem tego roku japoński zawodnik zdecydował się opuścić Błoniankę i od tamtej pory poszukiwał nowego klubu, przebywając na testach m.in. w drugoligowym Motorze Lublin.
Yudai Miyamoto z Concordią związał się kontraktem przynajmniej do końca rundy jesiennej, a do gry został potwierdzony pod koniec zeszłego tygodnia. Dzięki temu mógł wystąpić w sobotnim meczu 10 kolejki z Bronią w Radomiu, meldując się na placu gry od początku drugiej połowy. Bramki nie zdobył, ale oddał m.in. dwa bardzo groźne strzały z trudem obronione przez bramkarza rywali. Czy Japończyk okaże się równie dużym wsparciem dla Concordii, jakim był dla Błonianki? Zapewne wkrótce się o tym przekonamy.
ForBet IV liga (2024/25)
|
1 miejsce - awans do III ligi
2 miejsce - baraże o awans
14-15 miejsce - baraże o utrzymanie
16 miejsce - spadek do Klasy Okręgowej
Mamry Giżycko
Concordia Elbląg
Matuć 2'
Wiszniewski 7'
Romanowski 30'
-
Wieliczko 56'
Stomil Olsztyn (Agrykola)
1/4 Bank Spółdzielczy w Szczytnie
Wojewódzki Puchar Polski
23.04.2025 17:00